POIANA BRAZILOR 2016

Crăciunul este acea Sărbătoare minunată care ne dă putere să fim mai buni, mai generoși și mai curajoși. Să îndraznim să visăm și să sperăm mai mult, să credem cu tărie că anul ce va începe va fi mai rodnic și mai fericit.
În data de 11 decembrie, elevii Liceului Teoretic ''Ginta Latină'' au dat startul sărbătorilor de iarnă. Senatul liceului a organizat activități care au recreat elevii în timpul pauzelor: dansuri, muzică, karaoke și de asemenea vizionarea unui film de scurt metraj de Crăciun, care ne-a motivat să fim mai buni și să prețuim valorile și tradițiile de familie. Pe lîngă minunatul brăduț ce își arată splendoarea prin prezența lui în acest templu al înțelepciunii, în holul liceului, pentru prima data a fost construit un mic orășel de poveste, iar mai exact ''Poiana Brazilor''. Fiecare clasă  și-a  prezentat imaginația și talentele, prin crearea unui brăduț, confecționat din materiale la îndemînă, iar astfel, atmosfera a devenit mult mai călduroasă și prietenoasă. Desigur nu au lipsit si posterele de felicitare.